Bir takım şeyler öyle oldu

Read More

Canım çok sıkılıyor kuş vuralım istersen

Bir kış hikayesi
Read More

Yoksun ama Varsın

Varoluş sorgusu
Read More

Kız Kabusu İlk Gece Yakında Sinemalarda

Gelin mi oluyoruz gömülüyor muyuz belli değil
Read More

Düşlerimizi kim aldı?

Her şeyin en iyisi susmak. Hikayelerini kendinden başka kimseye anlatmamak. En iyisi
Read More

Görüşürüz

Seni ankara'ya benzetmekte zerre edebiyat kaygım yok
Read More

Memeler

ilk tanışma
Read More

Tecavüz Kimin Suçu

Tecavüzü lanetleyen kaçımız gerçekten lanetliyor?

Salı, Aralık 16, 2008

Benim adım neydi ?


Birisi ismimi sordu bir an adımı unuttum ve "siminya" dedim. Sonra asıl adımı hatırlar gibi olunca düzeltmeye yeltenmiştim ki muhatabımın;
- Harika bir isim harika, hiç duymadım bu güne kadar. Ne kadar yumuşak, ne kadar fantastik nece bu, nedir yani ne ? tezahuratıyla karşılaştım.
Tabii birden gurk tavuk "kubarık kubarık kel fatma" oldum.
Saçımı omuzumun öte yanına savurup, ağzımı şapırdattım o an uydurabileceğim en sıkı yalanı attım.
-ee ehe şeyy adımı nenem koymuş, onunda dedesinin nenesinin göbek adıymış, eskiden Özbekmişiz; kanımızın teee Timur'a kadar yolu var, zaten Hint kızlarına da benzetiyorlar bak "avarahum" hareketi yapınca hakkaten andırıyorum, kısacası işte böyle aile yadigarı, paşadede, kral hüseyin falan fıstık.

Bu ismi "simin" den ben türettim, bizzat ellerimle türettim yaa diye kırışıyordum ama artık emin değilim. Bilmediğim girmediğim sitelerde "siminya" adını gördüm hatta "siminya otobüs tur" bile. Yoksa onlarda mı benim ? o otobüs bile mi ? hasstir. Bari hemen patent alayımda ilerde zengin ve yaşlı bir kadın olduğumda kendimi bol bol gerdirebileyim.
Lafı buraya getirmeyecektim ama aaa bak kendi geldi, demem oki bugünlerde hamile kalıp kız çocuğu doğuracak olursan adını siminya koyabilirsin (otobüsü unut) Küçücük yavrucuğa artifical, godysndrome, osuruktan teyyare, iltihaplanmış mesane adını koyacak değilsin ya ?! Zaten büyüyünce internette bu adları kullanacak, şimdiden bahtını karartma çocuğun, siminya iyidir iyi.

Bloğumun temasını değiştirdim malum, Blograzzi'den duyduğuma göre beyaz tema fazla elektirik harcıyormuş siyah daha ekonomikmiş (alttan ver mesajı: beyaz temalı sitelere sakın girme bak şarjın biter imza: dönek simin) Sanki böyle daha gotik, daha fantastik, daha mistik (bütün bu zımbırtıların sonu neden hep "tik" le bitiyor ?)

Bana "bloğuna kendi resmini koysan ne olur" dedi bir iki arkadaşım ! öhö öhö aynı gün bavuldaki ceset olurum sivri zeka! Zaten bloğuma Arizona'daki kaktüslerin üstünden sesleniyorum.Gatil bakışlı kardeşim 2 aydır selam vermez oldu bir şeylerden şüphelendiğini biliyorum, önceki bloğumu da onun gıcırdayan dişlerinin hatırına silmiştim.
Gelen maillere şüpheyle yaklaşıyorum "aha bu sefer kesin bizimkilerden biri" diye açıyorum. Herkese "hemen söyle sen abim misin, babam mı, öteki mi, beriki mi ? sorusunu soruyorum sonra o kişi tırsıp bana bir daha mail atmıyor "bela mıdır nedir gerizakalı" diyordur. Eğer Ankara'lı biriyse "kesinlikle beni kekliyor bu emmimin oğlu Niyazi bak işte adresinde Niyazi'nin İ'si var" diyecek kadar küçülüyor, küçülüyor paranoyanın ağzından içeri hop düşüyorum.
Ne var sanki ? Asıl adımızla yazsak, pijamalarımızla resim çekinip koysak şuraya (şu an kendi yazdığıma kendim inanmıyorum) sonra ayağımızın resmi, dişimizdeki maydanoz, tırnağımızı kemirirken, horlarken..bunda ne var ha ne var !? Niye bana hüsran bana niye güldünya.

Tabi kendi adınla, sanınla yazmak cesaret ister. Bir arkadaşım bu yüzden geçen hafta bloğunu kapattı. Herkesin tanıdığı adıyla siyasi fikirlerini açık edince yüzüne gülenler birbir kaçıştı, ilk okul öğretmeni bile... Ben siyasi yazmıyorum ama akrabalarımın tuvaletteki popo silme paçavrasını yazıyorum, bununda sonuçları kötü olabilir. Riskli işler bunlar, bugün erkek blogcular bile kendini sırım sırım saklıyor biz niye açık edelim, git git git başka işin mi yok ?

59 defa burayı tıklayınca patlıyo dedim:

Zeugma dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Zeugma dedi ki...

Ah kıyamam kıyamam..Hadi günün birinde anlarla n'apacaksın Simincim:)
O yüzden fazla sık yazamıyorsun sen,anladım..

''Bavuldaki ceset'' ve ''Güldünya'' demek :((
Ciddisin sen..Ne var sanki değil mi?

Ama Simin bizbize değiliz ki bütün dünya okuyor yazdıklarımızı. Ne işse bu ara benim blogda sırf yabancı bayraklar dolaşıyor..Jakartalı biri vardı az önce.
Hadi öptüm seni..Bildiğin gibi devam et canım ya..Adını öğrenip göğe mi ereceğiz,biz senin ruhunu,güzelliklerini biliyoruz.
Arada beni kurşunlamaya gelmesen iyi olacak ama,sevdiğinden oluyor dimi Simim:))

kelebenk dedi ki...

yaa ben de esasında başta saklanma taraftarıydım , sonra bir bakıma fotoğrafları koymaya başlayında deviantart tan falan sobelendim...

ama memnunum yani öle çok kötü bir durumla karşılaşmadım daha...
ama tabi bazen kısıtlandığımı düşünüyorum... bu taraftan değil ama dışarıdaki arkadaşlarım tarafından... ama umrumdada değil pek burası benim özgür alanım....
ayrıca hatalıysam kime ne?=)

İpek dedi ki...

Adın ne önemi var ki? Mühim olan blogculuk!:)))) Okuyan kişi, isimle değil konuyu anlatışınla bütünleşiyor. Ve her nerede olursan ol o stil daima sana ait oluyor. O saatten sonra, ister adını değiştir, ister değiştirme!
Ah bir de kendi adımı nasıl aldığımı yazabilsem! Karizmamın yerle bir olmayacağını bilsem inan şu an anlatırdım!:)))

Not:Tekrar teşekkürler...

godsyndrome dedi ki...

Şimdi düşündüm de oğluuum için godsyndrome junior mükemmel bir isim sağolasın.Beyaz tema cidden çok elentrik harcıyor,o yüzden kaçak elektrik kullanıyom zaten kendimi de onun için saklıyorum(bu nasıl saklamaksa)Bu arada adın bence yasemin:):) yasemin-semin-simin-siminya şeklinde oluşturmuşsun(not:düz mantıkta üstüme yoktur)

aerodinamik yar dedi ki...

bak şimdi bu yazı beni hem güldürdü hem düşündürdü hem mesaj verdi,hem bilinçlendirdi..:)
siminya yı ben ilk olarak burda gördüm burda bildim .. bence al sen patentini.. çatır çatır öderler telif hakkını :)o zaman diiil blog, siminya kom tere die site bile açarsın.. hatta arama motoru bilem olabilir.. gogıla rakip.. :)
öptüm byee:)

OpethMania dedi ki...

"Simin" nedir ki..?dur bir bakiim...

Erhan dedi ki...

Kendi adınla yazmak gerçekten bazen kısıtlamalara yol açıyor ama yine de güzeldir tavsiye ederim.

t.u.b.a dedi ki...

şükür benim böyle bir derdim yok :P ama bu blog işini fazla ciddiye almamak lazım, ben bunu bilir bunu söylerim hep. birilerinin kapıma dayanıp ''sen o blogda yazan kızsııın, yakaladım seni!'' demesine fırsat vermeden kapıcam bi gün blogumu. planlarım o şekilde :P

Siminya dedi ki...

*Patı...Babamın yemek duası var mesela, onu babamdan başka söyleyen yok çünkü o uydurmuş ve ben bloğumda yazdım :) demek ki anlamaları yakındır. Eee napim tüyeceğim, bloğumu kapatırmıyım silermiyim bilmiyorum. Senin blogta iki yabancının mesajı okudum demekki bir şekilde yabancılarında takip ettiği bir blog olmuşun :)


*Kelebenk..bayldım deviantart'aki resimlerine çok tatlısın :)Kendi adınla açık saçık yazıyorsan "o ne der bu ne der" olayını gözeteceksin yada kimseyi sallamayacaksın ama benim öyle bir şansım yok.

*İpek.. yeter artık teşekür etme :)dediklerine katılıyorum isim değil stil ;)

*Godii..bilemedin :)Senin saklamana gerek yok, bence hemen çevrene söylemelisin :)


*ah yar..Siminya.com var kız, canım arkadaşım aldı adresimi bana ama host işleri falan varya , bekliyor.Kızına ismimi koyan olursa onlardan bile telif alacağım verin bana coşkuyu :)


*Opeth..Özbekçe kiz ismi.gümüş gibi parlayan, ışıldayan demek :)


*Erhan...Senin bloğa baktım az önce, ava gidip tavşan vurup yemişin aaaa bak ya cık cık cık

çiLekLisüt dedi ki...

valla ben b.ku yemişim simim beni bilmeyen kalmadı, aileden, arkadaşlarımdan fiyuuuwff sürüyle, akın akın.... bi de adımı soyadımı bile öğrendi çoğu blogcu arkadaşım facebook kanalıylan :pPp neyse gerçi zararın neresinden dönülse kardır diyerekten sildim facebook'umu ama..

Siminya dedi ki...

*tuba..Bencede ciddiye alıp böyle domain, reklam, sponsor cart curt işine bulaşmak iyi değil sonra bırakmak istesen onlar seni bırakmaz. Bak aceto balcamico koooskoca dünya çapında site oldu hala blogspotta yazıyor bildiği bişeyler var demekki.
Bende zora gelirsem kapatırım diye düşünüyorum ama yazmaktan nasıl kopacağız ?

Siminya dedi ki...

Çilek..Senin hayatında az şahin tepesi değil haa :))) buna rağmen herkes okuyor alla alla helal diyorum sana kıs :)

Adsız dedi ki...

Ben senin adını biliyorum :D

beenmaya dedi ki...

bak beenmaya da olabilir ha hatta birine siminya birine beenmaya koysunlar kardeşi babında kafiyelide hem de mi :))

sufi dedi ki...

SİminYAaaaa gerçekten çok güzel bir isim bulmuşsun kendine.Zaten unut öbür adını.Benim de 15 senedir adım TONtini bu isimle iletişim çok şeker oluyor.A biz sizi tombul bir şey sanıyorduk falan gerçek adımı yazın çalıştığım KAŞ ortamı hiç bilmiyor.İtalyada da bir tontini ailesi varmış sonradan öğrendim mafya, valla yamuğumu görürlerse ne olur bilmem?Sevgiler.tontini@dilek

Arzu Breda dedi ki...

Kızlar!.. Kızlar!.. Sakın ha!..

Kesinlikle kendi adınızı ve resminizi internet ortamına sokmayın. Sokmayın derken, hiç olmaz demiyorum tabii ki...

Şöyle hanım hanımcık yazılar yazıp, çok fazla hit alma peşinde olmadan, kendi kafanıza göre takılacaksanız o başka.

Hele Siminya'nın dediği gibi, bir de abiniz veya erkek kardeşiniz varsa (ben de olduğu gibi) çok dikkatli olmak zorundasınız.

Diyelim evlendiniz, kocanıza hesap verme durumu var. Yarın öbür gün çocuğunuz oldu, biraz büyüdüğü zaman öğrendiğinde, artık neler sorar neler söyler düşünmesi bile ürkütüyor insanı.

Mesela ben, Arzu ismini 10 yıldır kullanıyorum. MSN'de olsun, başka yerde olsun. Artık kendi adım gibi oldu. Soyadımı da, Second Life'a kayıt olurken seçeneklerin arasından beğendim. İsmimle uyumlu olsun diye.

Siminyacım, sen haklısın canımcım... Fakat ismin çok hoşuma gidiyor. İlerde bir kızım olursa takabilirim, kızımın isim annesi olacağını şimdiden bil istedim.

Dikkatli ol, kendine iyi bak... Öpüyorum. :)))

Sevgiyle ve sevdiklerinle kal...

Samet dedi ki...

Valla hatunlar bu konuda şanssız ilk başta adlarıyla blog yazmaya başlıyorlar ama sonra istediklerini yazamaz oluyorlar, çevresi kınıyor, eski defterlerden gelenler oluyor. Bence her zaman nikle yazın yazılarınızı; adınızı, resminizi, bilimum bilgilerinizi saklı tutun bu iyi günleriniz.

ce dedi ki...

godiyle kafamız aynı çalışıyo ya da çalışmıyo ben de yasemin olarak düşünmüştüm godinin meskun mahal sakinleri sağolsun arada abili mabili patlatıyolar ismini godi sana yorum yazamadım niye öyle senin ayarların ya siminya şu senin şiveli konuşmaya bitiyom sadece ben anlıyomuşum gibi oluyo misal 'gurk tavuk'vb... angaranın gülüsün sen ben de sınır komşularından biri

godsyndrome dedi ki...

ce senin blogun hangisi yauw,ayrıca benim yorum ayarlarım basbasit yeter ki gayıtlı google kullanıcısı ol bak merak ettim şimdi, simiiiiin bi yardımcı olsana kardeşim:)

babegazelle dedi ki...

haklısın bacıım yani korkuom ben de koyak resim mesim tmm da sora biri tanıcak ankara göt kadar yer zaten aha şu postunda anlattığında bizim şey abooow fln olcak insan korkuo beeee,kızım olsun adını siminya koycam tamam heheheh

Siminya dedi ki...

adsız..biill ama açık etme, yada eett ama bana açık et :) neyse ne edersen et.

Beenmaya...yok seninkinde iki dene e harfi var rtük kabul etmez kihkih

Sufi..tontinimi :))) hahay tantuni gibi. İtalyanlar seni rahatsuz ederse bana haber et ümüğünü oyayım onların sufi :P

Arzu...Yaşasınnn :)) evet kızına siminya de nolurr. Tamam dikkatli oluyorum zaten bloğumda fazla ayrıntı vermiyorum.

Samet.. hah işte onu diyorum, bu iyi günleriniz demişinya tırstım :)

Ce...Çok teşekürler :)sen hangi şehrin gülüsün bi de hele bak godide siteni soruyor nedir senin siten nedir yani ?

Godi..Bak işte senin blogta bi iş var, hem sende başka bloglarda yazarken zorlanıyorsun demekki bilgisayarın vürüslü :))ne biçim adamsın ya benim olsa o bilgisayar lokum gibi yaparım bi iş beceremiyon sona bana çıkışıyosun.Basbasitmişmiş peahh

Siminya dedi ki...

babe...Dün baktım kelebenkin resimlerine sonra böcekinkilere, sycoroxa hepsi resimlerini koyuyor biz niye koyamıyoruz, sende demişin işte onlar izmirli büyük ihtimal de ondan, ankaranın taşına bak gözlerimin yaşına bak.. Babam Tire'ye yerleşmeyi hayal edermiş keşke yerleşseydi bu kadar kapalı toplumda sıkışmazdık.

Siminya adlı kız çocuğu: etti 2 :)

OpethMania dedi ki...

http://www.000webhost.com/ burası çok istikrarlı çalışıyor ücretsiz host olaraktan üyelik açıp deneyebilirsin...benim uzun zamandır dosyalarım duruyor...ama dene yani,risk etme sonuçta ücretsiz ne de olsa..!sonradan uçup gidebilirinzi...

OpethMania dedi ki...

onlar "sıfır" ya baştakiler...

delirapunzel dedi ki...

valla bende iki blog patlattım bu yüzden, hemde kendi adımı falanda kullanmamıştım. aynen bavulda ceset ve güldünya durumu :)) bulunabiliyorsun ne kadar saklansanda. blogumu benden başka hiçkimse en yakınlarım bile bilmiyor. ben burda özgürüm kendimi açık edipte kısıtlayamam bu durumu:))
doğru yoldasın annem, biz siminyayı seviyoruz, gerçek adını naapalım;)

osuruktanteyyare dedi ki...

neen öle dioğğn bacım osuruktan teyyare gayet güzel bi isim kıza osuruk dersin oğlana teyyare yada tam tersi bilemedim şimdi
eski header dahamı iiydi ne bu kız pek kokoş gibi sana yakıştıramadım (:

babegazelle dedi ki...

bence izmir istanbul ankara sorunsalı değil de durum içerikle alakalı hani çok çevreni anlatıosan baya baya özel hayat masaya yatırıosan başka hani daha böle suya sabuna dokunmadan yazıosan başka...zaten bi iki arkadaşıma verdim adresi bi iki tanıdıkta eş dostta da var başlarda yaptım öle bi hata anaaaam onlar bile yetiyo yoğun sansür koymama

PuCCa dedi ki...

beni buluyolar yaa, blog yazmadan önce sere serpe girdiğim yazılardan adlardan unuttuğum aklımın ucuna bile gelmeyen yerlerden buluyolar valla.. ki günde 30 kişi pucca günlük kim, resmi ve hatta puccanın patatese benzeyen fotosu diye geliyor da.. seni nasıl bulamıyolar.. işi sıkı sıkı bağladın demek ki..
bende senin adını tahmin ediyorum simininin böle kelimelerini değiştirip azcıkta harf ekleyince oldunu düşünüyorum...
ve şimdi googledan siminya kim siminyanın resmi siminya neye benziyo diye aratcam.. bakalım belki çıkar :pPp

pRncfRn dedi ki...

Sen aslında bir otobüssün Siminya :)))

Ama fotoğraf seçimlerin harika, zevkli biri olduğuna eminim.

ne ben olabildim ne de başkası dedi ki...

şu blog alemlerinin en delisi seni ilan ediyorum burdan şeker, hiç havamda değilken bile güldürebiliyorsun beni. bu arada gizem iyidir; valla ben tedirginim aslında bu kadar açık olmaktan. bi arkadaşım tesadüfen buldu benim sayfamı. ayrıca gizem her zaman herkes için çekici olmuştur bence:)

Siminya dedi ki...

*opeth..tamam deniycem :) çokta anlamıyorum doğrusu cute ftp indir, ordan oraya yolla vs. hem açıkları olur bu hostların, bana canı sıkılan birisi kolayca index atar ama yinede denemem lazım saol ;)


*Delirapunzi.. şunda hemfikiriz demek ki ne kadar gizli servis o kadar cumhuriyet :) Benim birde ağzım yandı 2 yıl yazdım yazdım kardeş geldi yorum yazan arkadaşlarıma sataştı olayı bitirdi :)


*Osurukt... kıza osuruk oğlana teyyaremi :)) nüfus müdürlüğü seni kovalar hahay. Bak ya güpgüzel resmimi beğenmedi kimse püfff :( ya neresi kokoş bir kere üstünde kıyafet yok ve hafif bir makyaj takısız, küpesiz halla halla


*babe...ha evet bende bir şiyir bloğu yaptıydım ailem bakıyordu ama elektiriği boşa harcadığımı düşünmüşlerdi :)


*Pucca..Sen baştan böyle didikleneceğini tahmin etmeden girmişsin olaya ama ben biliyordum başıma gelebilecek şeyleri. Adım evet simine yakın bişeyler hadi benim resmimi de bul sahne senin :)


*pRNcFrn..Hahay manyak :)) çok teşekürler fotoğraf bulmak yazmaktan bile zor


*Nebenoldum..Sen ne ka açıksın ? ha evet resmin var profilinde diğmi :) valla çok güzelsin bebekim ay kis yu.

serp dedi ki...

netim uçtu birden anlamadım ne olduğunu

Buzcevheri dedi ki...

Ben saklamıyorum. Çok rahat bulunup görülebiliyorum. Ama bulan olmuyor. =)
Ayrıca iyidir beyaz temalar.

ne ben olabildim ne de başkası dedi ki...

hihihiihi utandım, teşekkür ederim. bu arada bence de beyaz tema iyi yav, siyah çok yoruyor beni. siyah fon fobim var, valla bak:)))

Ahmet.S dedi ki...

Bu temana bayılıyorum siminya ve tabiki yazılarına.İnanımaz samimisin ve bu samimiyetin beni resmen mıhlıyor.Bugüne kadar hiç bir bloğa yorum yazmadım ilk yorumum sana oldu. Bende mail atacağım ama sakın bana sen babam mısın deme :)

Adsız dedi ki...

öyle pijamalarıyla resim çekinip koyan bir sürü kız var ki bu inanılmayacak bişi değil, cesareti olan koyar sende koyda görelim

Judi dedi ki...

Geçenlerde isimle alakalı bir yazı yazdım bloga ve öğrendimki beni okuyanların çoğu adımı judi olarak biliyor. Yaw kim çocuğunun adını judi koyar alasen?

işin güzel yanıda bu işte. kafamızda oluşturduğumuz fotoğraflar daha da güzelleştiriyor yazıları.

Mixx dedi ki...

sen yıne saklamayı iyi becerıyorsun sımınya ben bıraz daha acık verıyorum kendsım hakkında ya ben ne etcem nerelere gitcem:d:d:döpüp gidim bari unuttun sen bani zaten hıh:p:p

Hiçkimse dedi ki...

Valla ben zamanında ismimi yazıp hata yaptım, o yüzden hergün paçamı kurtarmaya kasıyorum canım. O yüzden sakın verme ismini, onlar kendileri bulsun değil mi )))

Siminya dedi ki...

*Serp..Birde donanım uzmanı olcan :)

*Buzcevheri..Benimkide beyaz sayılır, ucundan accik :Ç


*Ne ben oldum...benim sadece arka plan siyah ya bundada yoruluyorum demeyin, bak kırmızı yaparım kör olursunuz kör olmayasıcalar :)


*Ahmet..O sorduğun sorulara yanıt veremem, beni bir tek sen anlamışsın sende yalnış anlamışsın :)


*Adsız..Halla halla sen okuduğunu anlamıyon galiba


*Judi... Yeni nesil aileler koyar bence bayılıyoruz avrupai isimlere bilirsin :) Hımm ipeğinde dediği gibi demekki, yazıların-stilin ve kullandığın avatar seni bambaşka bir insan olaak piyasaya sürüyor :) Ben tabiki burada yazdığım olayları yaşıyorum evet çok şeyi saklıyorum, bunuda kendi güvenliğim için yapıyorum napim. Herkes saklansın bence sığınaklaraaaa

*Mixx...ben seni unutmadım kolaymı seni unutmak ah ah dışı seni içi beni :) bloğuna geldim bir iki defa yorum yazdım hatun


*Hiçkimse...Hepimiz senin adını sanını öğrendik be müdür, kasma kendini geçicek bu günler :) çok şükür erkeksin

Aklıma Gelenler dedi ki...

içindekileri dürüstçe yazıp dökmek birilerini mutlaka kızdırır, eee ama canım onlar da senin kimliğini araştırma işine girmiycekler, yoksa sonuçlarına herkes katlanmalı, di mi yaaa...araştırmayın kimliklerimizi, bırakın içimizdekileri dökelim...

Adsız dedi ki...

isme takıntı niye anlamam.....fatınınyenidunyasi

Adsız dedi ki...

Siminya güzel isim oğlum olursa adını siminya koyarım :P

Deran Deran dedi ki...

Valla adını, hatta neredeyse nüfus cüzdan dökümünü açıklamış biri olarak,ben kimseye internette adını yayınlamasını tavsiye etmiyorum.Burada ,bu ülkede bu kadar açık yürekli olmayı tercih etmek çeşitli riskleri de beraberinde getiriyor.Bunları göğüslemek cesaret meselesi.Özellikle iş başvurusu yapacak kişiler için riskli.Ya da sizi dışarıda tanıyan ama iç dünyanızı bilmeyen kişilerin tuhaf tuhaf davranış şekillerine maruz kalabilirsiniz.Aslına bakarsanız,şöyle güzel bir yönü var,ya da ben olayı şöyle hallettim;Beni dışarıdan kendince tanıdığını zannedip de yazılarımı okuyunca tuhaflaşan tipleri sittir ediyorum.Bana katılmasa da fikrime saygı duymayanı ben ne yapayım?Öyle değil mi?

Siminya dedi ki...

Elif biliyorsun bloğunu silmek istediğinde defalarca "emin misin, iyi düşün, hemen karar verme" demiştim. Şimdi yeniden açmana çok sevindim bu duruşunun yanındayım, hala senin fikrini beğenmiyorlarsa yolver gitsin.
Eğer bir teraziye koyacak olursak kimliğini açıklamadan yazmak açıklayarak yazmaktan kırk kat daha güvenli, eğer eften püften yazmıyorsan.

Esther dedi ki...

haha siyasi yazmak, akrabalarının maceralarını anlatmaktan daha riskli değil inan bana... ben blogunda kendi fotoğrafını koyan çok insan gördüm. ama nedense birkaçı dışında pek ilgimi çekmiyolar.. bende kendi fotolarımı fln koyuyorum ediyorum buna rağmen, gizli kapaklı işleri daha çok seviyorum sanırım... :)

Siminya dedi ki...

Esther o sahibinin resmi blogların çoğu şaka maka ama benimde dikkatimi çekmiyor :) Demek ki gizemmm hımmmmm evetttt düşünüyorum....

Burak Özdemir dedi ki...

Bende bugünden itibaren yaptığım yorumlara adımı soyadımı yazma kararı aldım. :) Sen saklanmaya dur, ben açılmaya devam edeyim.

Bu arada teman benim ekranıma sığmadı. Header çok büyük olmamış mı.

Siminya dedi ki...

Burak senle ben bir miyiz ya, sen benim gibi gizli işler mi çeviriyon aa hensterim iki gözüm :)

Haklısın ya o header neymiş öyle :)))1990-400 boyutu hahayy :) şimdi küçülttüm bu sefer oldu mu küçük ekran çözürnülüklü burak :)

serzeniş meraklısı dedi ki...

siminyacıım sen buraya resmini koyarsan cismini görmek içinde insanlar siteye gelmek zorunda kalabilirler, resim yardımı ile..
bizde seni ankara kocatepe camiisinde "son yolculuğuna" uğurlarız anacıım.. siminya olarak iyidir iyiiyiiyiiyi :Pp

MiM dedi ki...

Eski temadan gdaha güzelmiş bu. Header'i biraz daha küçülteceksin.
aha yeni gördüm pek sevindim:
"E-posta yoluyla abone ol" diyor aman sabahlar olmasın.
Bierşeyler daha söyleyecektim de unuttum.

Siminya dedi ki...

O abonelik zaten vardı ki bilal, sen görmüyordun hatta dedim azarladın beni :) Başka ne diyecektin ya ??

MiM dedi ki...

Yoktu bree şuan diğer yazılara bakıyorum yine yok :S
Hatırlamiym hayırlayamiym.

MiM dedi ki...

Google hesabı üye girişi şeysinden kaynaklanıyormuş.

defne dedi ki...

adını bilmiyorum ama bir bloga yazdığın yorumu okudum.
Ayakkabılarının üşüdüğünü düşünüp ağlıyormuşsun.
Bu hassaslığın beni çok etkiledi.
Vurdumduymaz bir dünyada sakın kendin olmaktan vazgeçme.
Başkaları senin işlerine çomak sokmak isteyebilir ama sen sakın aldırma.
Dünya malesef böyle.
yazmaya devam et..

Lady RedChocolate dedi ki...

kac yil oldu ozbekistanda yasiyorum ama siminyanin ozbekce oldugu aklima gelmezdi :D
o degilde siminya nasil bir kitapdir bu kiz kismi? basini gulerek baslayip ortasinda agliyorum hadi bakiyim sonu ne olcak.
aslinda kendimi sende buldum desem. olaylara bakis acin olsun yasadiklarin olsun ayni hissettiklerimiz.
korkmaya basladim lan. adinin ozbekce olmasi benim ozbekistanda bulunmam, ankarali olman ankara asigi olmam,anamin ankara dogumlu olmasi, vb. metafizik olaylar.
bir isaret bu ankaraya gel ulan ankara seni bekler diyo.tek sen degilsin garip olan en sevdigim insanlarda ankarada. istedigim universitede (eyvah liseli oldugum ortaya cikti) tamam bir istanbul gibi degil ama nereye baksam ankara goruyorum
gecen yaz geldim 1 haftaligina asik oldum desem. orda daha cok sevgi buldum. neyse lan size ne sevgimden.
kitabin muthis bisey. bide e posta adresini bulsam.senin gibi rahat insan yok dunyada yada cevrem minnak insanlari tanimiyorum.cevremde kufur etme gunah,cinsellik kaka,erkekler degerli diyen ivir zivir mal dolu.Neyse biri baha bu blogu ogretsin mal gibi hissettim.ve son olarak deli bir hayran kazandin mutlu musun ozbekce isimli kiz? :D Not: davar gibi hissetim kendimi kimse benim gibi bisey yazmamis :P ama lan banane. dip not: eposta adresini bulaydim iyiydi.

Siminya dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Siminya dedi ki...

ay bir cevap yazmistim geri nasil olduysa sildim onu offf lady buraya mailimi yazayim olmazsa baska yol buluruz şaapma siminyati@gmail.com

Social Profiles

Twitter Facebook Google Plus LinkedIn Email Pinterest

sen kaç yiğidim, ben bunları oyalarım

Blog Archive

Popular Posts

Kitaplarım

Facebook

Powered by Blogger.

Follow by Email

PROFİLİMİN AZCICIĞINI GÖRÜNTÜLE
AZ DAHA GÖRÜNTÜLE
SONRA BİRAZ DAHA

Kimsenin benimle ilgilenmediğini anladığım zaman 16 yaşındaydım. Hayatımda ilk kez bir şeyi doğru anlamıştım. İnan bana seninle de ilgilenmiyorlar. Başına gelenler sana ceza ya da ödül olsun diye değil. Hepimiz öleceğiz ve cehenneme gideceğiz. İskender dünyayı aldı ve şimdi tek hatırlanan gay olduğu. Marie Curie laboratuarda çürüdü. Ne geliyor gözünün önüne frijit bir bakire, hayır aslında evliydi. Kimin umrunda ?
Demeye çalıştığım da bu zaten. Bırak ansiklopediler senden bahsetmesin, popüler olma, 2150 yılında Google’da adın çıkmasın, üst geçide ismini yazmasınlar. Ah ne gam!
Beş sene önce hayal ettiğin durumda mısın ? Ya da beş sene sonra hayallerin gerçek olur mu sence ? Önemsiz olduğunu kabullen, mızıldamayı bırak!

Clicky Web Analytics

online

Copyright © Siminya | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes - Published By Gooyaabi Templates | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com